nĚCO O MnĚ (STRUČNÁ VERZE):


  • První nafocená svatba: rok 2010
  • Celkový počet svateb: +- 261 (před sezónou 2024)
  • Styl focení: důraz na jednoduchost, přirozenost, spontánnost, u svatebního focení se snažím fotit co nejvíce nenápadně (kromě párového focení samozřejmě), mám rád momentky ♥
  • Fototechnika: Fujifilm
  • Oblíbené jídlo na svatbě: klasika - dobrá svíca :-) , večer tatarák
  • Oblíbený nápoj na svatbě: šnyt kvalitního pivka, popř. aperol spritz (když řídím až později večer/v noci); pokud jsou přejezdy tak fajn limča s kopou ledu :-)
  • Preferovaná doba na focení párovek na svatbě a focení celkově: zlatá hodinka (před západem slunce) popř. východ :-)
  • Oblíbené období pro focení: podzim
  • Koníčky: 2 dcerky, fitko, hiking, film, elektronická hudba


  • IČO: 88367941
něco o mně (dlouhá verze):


Jako malý jsem chtěl být popelář, což se mi naštěstí nesplnilo :-). Během dospívání jsem se víceméně hledal, ale vždy jsem rád kreslil a fascinovala mě i fotografie a umění celkově. Různá uměnovědná studia v Brně úplně nedopadla :-) , nakonec jsem dokončil studium Sociální pedagogiky ve Zlíně. Během studia jsem si na různých brigádách vydělal na první foťák (tehdy v "pravěku" ještě nebyly tak dostupné jako dnes) a začal konečně dělat i to, k čemu mě to odjakživa táhlo. Začalo to focením domácích mazlíčků (hlavně psů) a všeho možného, až jsem jednou dostal důvěru k nafocení první svatby (rok 2010, díky Stančo). Ačkoliv to bylo v podstatě zdarma, byl jsem novou zkušeností nadšen a konečně jsem se našel. Od té doby už nějaký ten pátek uplynul, ale vlastně se nic nezměnilo (skills snad ano :-).

Cítím se především jako svatební fotograf, i když fotím vše možné. Co se týče mého fotografického stylu, tak se snažím pohybovat zlehka a fotit co možná nejvíce nepozorovaně tak, abych nepřerušil a nezasahoval do důležitých momentů na Vaší svatbě. Pouze u společného focení novomanželů zasáhnu do Vaší stylizace, pokud vidím, že Vám to dodá jistotu. Preferuji ale přirozenost. Vždy mi jde hlavně o to, aby si snoubenci/novomanželé i jejich blízcí svatbu užili. Mým úkolem je, abych tu jízdu zachytil na svých fotkách. Dříve jsem používal techniku Canon s objektivy Sigma Art. Asi do roku 2017 jsem již kompletně přešel na bezzrcadlovky Fujifilm. Svatby fotím, s malou pauzou, kdy jsem fotil i ve dvou, sám.

Počet odfocených svateb +- 261 (před sezónou 2024).

Ve volném čase se rád věnuji svým dvěma dcerkám, rád mrknu na fajn film, zajdu někam na výšlap, do fitka či za elektronickou muzikou :-) .

 

momentky, to je moje :-)

celkem nerad se fotím, takže kovářova kobyla, znáte to, ale přeci jen sem něco málo dám, ať víte, s kým máte tu čest ;-)

 

 

jestli jsem vás neodradil :-) a chcete tedy cvaknout, pište....těším se!!! ;-)

 

Svatební focení - co můžete očekávat? Jak to vše probíhá od začátku do konce?

I. napište mi a bookněte si vaše datum

Mrkněte na fotky, zda se Vám líbí můj styl. Dále jestli mám volno a napište. Když přidáte i něco málo o sobě a o tom, jakou svatbu byste rádi a na jakých fotkách Vám nejvíce záleží, bude to supr. Po zaplacení rezervačního poplatku (proti faktuře na účet) máte termín na 100 % rezervovaný. Zbytek celkové částky se platí až po samotné svatbě.

II. Předsvatební schůzka/služby

Pokud se domluvíme na rezervaci termínu, tak většinou cca. 1-2 měsíce před svatbou následuje osobní setkání (samozřejmě lze po domluvě kdykoliv). Účelem je trošku se poznat (přece jen budu s Vámi celý den :-) ) a probrat detaily svatby. Moc rád Vám poradím, jak Váš den poskládat, aby to dávalo smysl a dám další tipy, abych Vám plánování ulehčil a v den D pak již vše skvěle šlapalo (nějaké zkušenosti už mám ;-) ). Schůzka se dá spojit i s předsvatebním focením na které je, dle zvoleného balíčku, sleva. Předsvatební focení je ideální hlavně pro ty, kteří jsou z focení nervózní, chtějí super fotky na svatební oznámení či třeba jako výzdobu na svatbu. Uvidíte, že je to pohodička a budete mít krásné fotky, i když se před objektivem úplně necítíte. Pokud jste z daleka či nemáte na schůzku prostor, lze si zavolat přes nějakou apku (ať se vidíme) či klasicky a vše probereme takto. Předběžně Vám nastíním také možnosti tisku (určitou představu si můžete udělat zde).

III. váš svatební den

Zde je na Vás hlavně to, abyste si svůj den užili, přece jen kvůli tomu jste to celé plánovali. Slibuji, že vše zachytím, jak nejlépe dovedu. A když se budete bavit, půjde to samo. Celý den uteče velmi rychle, tak se bavte naplno, užívejte momenty co přinese, a neřešte věci, co byste ve svatební den řešit neměli.

IV. odevzdání fotografií/svatební alba

Zpracované fotky obdržíte elektronicky 2-6 týdnů po svatbě (ze začátku sezony rychleji, ke konci sezony dodací doba roste na cca ty 4 týdny) a to konkrétně jako link na online galerii, odkud je možno fotky i stahovat (viz klientská sekce). Jakmile budu mít tisky, odesílám na Vaši adresu dárkovou krabičku s flashdiskem, na kterém jsou všechny fotografie i ve vysokém rozlišení (doporučuji hned zálohovat). Rád Vám zpracuji i fotoknihu, foto na stěnu či cokoliv jiného z nabídky www.kvalitnifotky.cz. Protože fotky patří na papír. Zážitek z fotek má pak úplně jiný rozměr než jen z obrazovky mobilu či počítače. Doporučuji především tzv. Parent’s book set (set 3 fotoknih - jedna pro vás a po jedné pro rodiče). Mám zde sjednanou provizi, vy platíte částku jakoby jste si to zpracovali a objednali sami, jen se o vše postarám já (neplatíte tedy nic navíc). Budu po vás chtít pouze užší výběr fotek, kdy mi ty vybrané fotky jen "osrdíčujete" v již zmíněné online galerii. Uvidíte, že fotky v tisku posunou zážitek z nich na vyšší level. Můžete si tisk zařídit i úplně sami, v tomto případě Vám rád poskytnu svůj provizní kód, díky kterému budete mít slevu 10 %. Více info ohledně možností tisku zde.

V. Další focení + doporučení přátelům

Budu rád, když se ukážete i na další focení - těhotenské, rodinné i jiné. Stálí klienti u mě mají malou slevu popř. fotky navíc. Pokud jste s mou prací spokojeni, budu rád především za doporučení Vašim přátelům a známým. Velmi cením i kladnou recenzi na googlu, facebooku či kdekoliv jinde. Při zveřejnění na sociálních sítích apod. prosím o uvedení mne jako autora. Díky!

FAQ - nejčastější dotazy

Děláte i svatební video?

A.Svatby zatím nenatáčím. Mám ale několik spřátelených kolegů, se kterými je super spolupráce, a které Vám moc rád doporučím (dle termínu, budgetu atd.).

Lze získat originály fotek?

A.Fotografie v surovém formátu RAF neposkytuji. Za individuální poplatek lze po dohodě získat všechny snímky ve formátu JPG, standardně a úplně rád to ale nedělám. Zde mám přirovnání, že pekař vám taky nedá těsto na svůj chleba ;-) . Každopádně vše je o domluvě.

Dojedete zá námi i někam dál?

A.Cestování není problém, pokud to dává pro obě strany smysl. Cestovné si účtuji 8 Kč/km. Problém nejsou ani zahraniční svatby. Napište a doladíme to.

Co si na focení obléct?

A.Hlavní je jednoduchost, přirozenost. Ideální mrknou na pinterest a dle ročního období či tématu focení se inspirovat barevnými kombinacemi. Snažit se barevně sladit. Vyvaroval bych se velkých nápisů a divokých vzorů pokud to není váš styl nebo záměr. Pokud fotíme v ateliéru třeba boudoir ideální je vzít více outfitů, detaily doladíme individuálně. Nebát se i doplňků, které fotky dokážou dost oživit (klobouk, šperky, čepice atd.).

Lze vzít s sebou na focení domácího mazlíčka?

A.Jistě, domácí mazlíčci vítání, a to i u mě v ateliéru. Je to vždy oživení výsledných fotek. Pokud by se náhodou stala nějaká nehoda, vše vyřešíme individuálně. Ale zatím nikdy nebyl problém...musím zaklepat ;-) .

Najdete mě také zde: