X
V hlavní roli levandule

Dlouhou dobu s Filipem diskutujeme a zvažujeme, jestli oživit stránky s fotkami i blogem. Bude o blog zájem, bude mít své čtenáře? Není svatebních rad plný web, nejsou budoucí nevěsty přehlceny všemi možnými zahraničními weby, Pinteresty, svatebními časopisy? Ale proč to nezkusit. Podle starého hesla, kdo nic nedělá, nic nepokazí, to zkusíme a uvidíme. A tak jsem se tohoto úkolu, pro mě odpočinkového, s radostí ujala. Za ty roky, kdy se s Filipem jako podržtaška a asistent pro všechno pohybuji na svatbách, jsem různých tipů, triků, rad, inspirací a nápadů načerpala nespočet. O témata nebude nouze.

Začneme pěkně od konce. Trendem, který mě na našich posledních svatbách mile překvapil, byla levandule. Ačkoliv levandulové svatby ještě/zatím nejsou v Česku hitem jako v zahraničí, kouzlo levandule už svatební branži nenápadně provonělo. Skvěle zapadá do dnes módního stylu rustikálních svateb.

Asi nejčastěji se zatím s levandulí můžete setkat jako s příjemně aromatickou dekorací svatebního stolu nebo méně obvyklým doplňkem květinových vazeb. Výhodou levandule je její umírněná a „neřvoucí“ fialová barva, která se krásně hodí jak k pudrové, růžové barvě, jemně doplní žlutou, módní mint, ale vynikne také vedle zlaté, béžové – je vlastně univerzální.

Foto: mišmaš z Pinterestu

Své místo si vydobyla i na/ve (svatebních) dobrůtkách. A nemluvím jen o čokoládě s kousky levandule, kterou můžete koupit v obchůdcích se suvenýry ve francouzském Provence. Levandule může posloužit jako ozdoba svatebního dortu i jeho ochucovadlo. Jednoduchý dort efektně ozdobí olivová ratolest a snítky levandule. Jen pro příklad toho, že jsme opravdu pozadu, tyto dorty frčely už v roce 2011 :).

Foto: mišmaš z Pinterestu

Teprve letos jsem se na svatbách setkala s tím, že levandule byla použita jako ingredience. Prvně to byly levandulové minibábovičky na svatbě B&R. Nejen, že skvěle vypadaly a zajímavě voněly, chuťově velmi překvapilo spojení vláčné bábovičky s kvítky levandule. Ty si pravděpodobně většina z vás, stejně jako já poté, co jsem si přečetla popisek na sweetbaru, představí jako suchou drť, kterou jsou vycpávány pohankové relaxační polštářky a pytlíčky, které babičky zavěšovaly na odpuzování molů do skříní. Nicméně v bábovičkách od brněnské firmy KOKINO toto spojení fungovalo dokonale!

Foto: Linda (svatba B&R)

Další levandulovou variaci jsme potkali na další letošní svatbě M&M, kde byly součástí sweetbaru levandulové makronky. Makronky jsou hitem posledních (zhruba) dvou let, ale levandulové jsem ochutnala prvně. Tyto vyrobila sama šikovná nevěsta (facebook Sweeties).

Foto: facebook Sweeties

Levandulové vůně není nikdy dost... Ostatně, pokud vás levandule na svatbě i mimo ni zaujala, stačí trochu si zagůglit (např. lavender wedding ideas) nebo mrknout na Pinterest a nápadů se na vás sesype nespočet.

Linda